Za nami III Finałowa, czyli ostatnia kolejka sezonu wiosna 2019, rozgrywek SportLiga.PL - Biznes, III BIZNESKLASY na sztucznej trawie! W tej kolejce mogliśmy obejrzeć aż pięć spotkań. Dwukrotnie na boisku mogliśmy obejrzeć zawodników Sportingu Warszawa, którzy potrzebowali tylko jednego punktu do mistrzostwa. Jak przebiegły zmagania w ostatnim tygodniu naszych rozgrywek III Biznesklasy? Tego dowiecie się z dalszej części podsumowania, do którego serdecznie zapraszamy!
Już w pierwszym meczu zobaczyliśmy głównych kandydatów do tytułu. Sporting Warszawa podejmował KaWuChę i od początku spotkania zaznaczył swoją dominację na boisku. Potrzebowali oni tylko jednego punktu, żeby zapewnić sobie mistrzostwo, ale było widać, że chcą tego dnia zgarnąć pełną pulę. Ciągłe ataki gospodarzy przyniosły efekty i jeszcze przed przerwą prowadzili oni dwoma golami. Po przerwie udało im się podwoić swoją zdobycz bramkową, a KaWuCha zdołała odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Takie rozstrzygnięcie pozwoliło drużynie Sportingu Warszawa świętować mistrzostwo, mimo że mieli jeszcze jedno spotkanie do rozegrania. Kolejnym rywalem Sportingu, który tym razem wystąpił w roli gości, było River Plate. Sporting przegrał w poprzednich meczach tylko raz i to właśnie z drużyną River Plate. Chcieli się oni więc zrewanżować, ale i tym razem mecz nie układał się po ich myśli. Jeszcze w pierwszej połowie przegrywali oni różnicą czterech bramek, aby zejść na przerwę z jednym trafieniem na swoim koncie. Druga połowa przyniosła nam zupełnie inne oblicze Sportingu, który za wszelką cenę chciał odrobić straty. River Plate bardzo dobrze jednak grało w obronie i dzięki swojej taktycznej grze, dowiozło zwycięstwo do końca meczu, ale wygrywając różnicą tylko jednej bramki. W tym miejscu należy pogratulować zarówno drużynie Sportingu, która po fantastycznym sezonie zdobyła mistrzostwo III Biznesklasy oraz zawodnikom River Plate, którzy dwukrotnie potrafili pokonać triumfatorów wiosennych rozgrywek. W kolejnym meczu KTS Donki zmierzyło się z KaWuChą. Po porażce w pierwszym meczu tej kolejki, podopieczni Marcina Witowskiego, walczyli z Donkami o podium. Od początku było widać, jak ważny jest wynik tego meczu, ponieważ obie ekipy grały bardzo zachowawczo, stawiając przede wszystkim na defensywę. Szczęście przed przerwą uśmiechnęło się jednak do zespołu Donków, którzy utrzymali prowadzenie do końca pierwszej połowy. W drugiej części meczu KaWuCha starała się odrobić straty ale dobra gra defensywna KTS'u Donki nie dopuściła do straty gola. Dowieźli oni jednobramkowe prowadzenie do końca meczu i tym samym zapewnili sobie trzecie miejsce na podium na koniec sezonu Wiosna 2019! W czwartym meczu tej kolejki, CBS Warsaw grało z Aleą Iacta Est. Mecz lepiej układam się dla zawodników gospodarzy, którzy jako pierwsi objęli prowadzenie. Po stracie bramki, Alea próbowała szybko odrobić straty, ale to CBS ponownie doszedł do głosu. W pewnym momencie gracze CBS prowadzili aż czterema golami, zachowując przy tym czyste konto. Ta sztuka bramkarzowi gospodarzy nie udała się jednak do końca meczu, ponieważ Alea zdołała umieścić piłkę w siatce. To było jednak jedyne ich trafienie w tym meczu i ostatecznie Alea musiała uznać wyższość rywali. W ostatnim spotkaniu tej kolejki czekał na nas deszcz goli. FC MoonFox w roli gospodarza, mierzyło się z Testcase, które jeszcze nie wygrało meczu w tym sezonie. MoonFox bardzo szybko objął prowadzenie mając przewagę aż trzech goli. Testcase jednak ruszyło do ataku i zdołało strzelić rywalom cztery gole pod rząd. Gospodarze przed przerwą jeszcze wyrównali ale druga połowa zapowiadała się arcyciekawie. Nadal oglądaliśmy otwartą grę z obu stron oraz mnóstwo goli. Na kilka minut przed końcem mieliśmy remis 7:7, ale wtedy to goście mocniej zaatakowali. Testcase zaaplikowało rywalom jeszcze dwa gole i po zaciętym spotkaniu odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w ostatnim meczu tego sezonu.

SPORTINGWARSZAWA.PL 4:1 KAWUCHA

Spotkanie od samego początku prowadziła drużyna Sportingu, dłużej utrzymując się przy piłce, ale dobrze zorganizowana obrona KaWuChy nie pozwalała im na zbyt wiele. Konsekwentna gra gospodarzy w ataku przyniosła w końcu efekty i po kilkunastu minutach gry Sporting objął prowadzenie. Sporting nie poprzestał na tym i wciąż naciskał, próbując zapewnić sobie bezpieczny wynik jeszcze przed przerwą, co w końcu im się udało i podwyższyli prowadzenie. Wydawało się, że nic się nie zmieni w drugiej połowie, ale wtedy KaWuCha przycisnęła i strzeliła gola kontaktowego, po czym mogliśmy oglądać wyrównaną grę przez dłuższy okres czasu. Sporting w końcu jednak odzyskał kontrolę nad spotkaniem i zaaplikował rywalom kolejne dwie bramki, zapewniając sobie trzy punkty, a co lepsze, mistrzostwo III Biznesklasy! Gratulacje!

RIVER PLATE 4:3 SPORTINGWARSZAWA.PL

Początek spotkania należał ewidentnie do zespołu River Plate. Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie i kontrolowali wydarzenia na boisku. Drużyna Sportingu wyglądała jakby się tego dnia jeszcze nie obudziła, co doszczętnie wykorzystali ich rywale. River Plate po bardzo skutecznej i dobrej grze w ataku, po piętnastu minutach, prowadziło aż czterema golami. Wydawało się, że kolejne trafienia to tylko kwestia czasu, ale to Sporting tuż przed przerwą zdobył pierwszego gola. Było to dla nich bardzo ważne trafienie, ponieważ na drugą połowę wyszła jakby zupełnie inna drużyna. Sporting zaczął częściej atakować, stwarzał dużo groźnych okazji i po sześciu minutach przegrywał już tylko jednym trafieniem. Końcówka meczu zapowiadała się bardzo emocjonująca i taka też była. Sporting bardzo chciał się zrewanżować za porażkę w pierwszym spotkaniu i atakował przez pozostałe minuty drugiej połowy ale żadna z prób nie zakończyła się golem i również tym razem to River Plate wyszło zwycięsko z tego pojedynku.

KTS DONKI 1:0 KAWUCHA

Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie i już od pierwszych minut mogliśmy się spodziewać zaciętego i wyrównanego meczu. Obie drużyny starały się objąć prowadzenie ale nie było to otwarte spotkanie. Każda akcja była dokładnie przemyślana, a oba zespoły nie chciały przede wszystkim stracić bramki.  Ta sztuka bardzo dobrze wychodziła zarówno jednej jak i drugiej drużynie przez większość czasu. Tuż przed końcem pierwszej połowy gospodarze wyszli jednak na prowadzenie i utrzymali je do przerwy.  Druga połowa wyglądała bardzo podobnie, z tą różnicą, że presja ciążyła bardziej na zespole KaWuChy. Próbowali oni odrabiać straty z pierwszej części spotkania, ale Donki bardzo dobrze rozbijały kolejne akcje rywali. Czas dla zawodników gości płynął bardzo szybko i mimo starań, nie udało im się pokonać bramkarza rywali. KTS Donki dzięki tej wygranej wskoczył na trzecie miejsce podium na koniec sezonu, kosztem właśnie KaWuChy.

CBS WARSAW 4:1 ALEA IACTA EST

W mecz o wiele lepiej rozpoczęli zawodnicy gospodarzy bo już w drugiej minucie objęli prowadzenie, za to ALEA po utracie bramki się obudziła i powoli narzucała swoje tempo gry. Potem co prawda wkradło się trochę chaosu w grę obu drużyn, mimo to goście zdołali stworzyć składną akcje w końcówce pierwszej połowy. Bramki jednak nie zdobyli bo na wysokości zadania stanął bramkarz CBS’u i sparował piłkę na rzut rożny. Po zmianie stron, ponownie gospodarze zaatakowali, czym zaskoczyli rywali i szybko zdobyli bramkę, dającą im dwubramkowe prowadzenie. Zawodnicy CBS’u poszli za ciosem i szybko zdobyli trzecią i czwartą bramkę. Goście nie byli w stanie przeciwstawić się sile ofensywnej rywali, a na dodatek sami nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy rywali. Dopiero w samej końcówce, gdy w szeregi rywali wkradło się rozluźnienie to zawodnikom Alea’i udało się zdobyć bramkę honorową. Ostatecznie CBS wygrał to spotkanie 4:1.

FC MOONFOX 7:9 TESTCASE

Obie drużyny prezentowały na boisku bardzo otwarty styl gry, przez co mogliśmy oglądać dużą ilość goli. Prowadzenie objęli gospodarze już po dwóch minutach gry, strzelając rywalom kolejne dwa gole w niedługim czasie. Wydawało się, że będzie to jednostronny mecz, ale wtedy Testcase pokazało, że nie zamierza się poddawać. W ciągu dwóch minut odrobiło trzy bramkową stratę i dodatkowo objęło prowadzenie. Do przerwy MoonFox przycisnęło i również zdobyło gola, więc na przerwę schodzili z wynikiem remisowym. Drugą połowę lepiej rozpoczęło Testcase. Stworzyło groźne sytuacje, a jedną z nich nawet zamieniło na bramkę. Obraz gry niewiele różnił się od tego z pierwszej części meczu i znów mogliśmy cieszyć się dużą ilością bramek, które padały co chwilę dla jednej lub drugiej drużyny. Na sześć minut przed końcem meczu obie drużyny miały po siedem goli na swoim koncie, ale to Testcase mocniej przycisnęło i do końca meczu trafiło jeszcze dwukrotnie, co pozwoliło im na pierwsze zwycięstwo, w ich ostatnim meczu tego sezonu.

Serdecznie dziękujemy drużynom za sportowe emocje w amatorskiej lidze na sztucznej trawie.