Za nami III Finałowa, czyli ostatnia kolejka sezonu wiosna 2019, rozgrywek SportLiga.PL - Biznes, II BIZNESKLASY na sztucznej trawie! W tej kolejce mogliśmy obejrzeć aż pięć spotkań. Mistrza poznaliśmy co prawda już w poprzednim tygodniu, ale mimo to emocji nie brakowało. Jak przebiegły więc zmagania w ostatnim tygodniu naszych rozgrywek II Biznesklasy? Tego dowiecie się z dalszej części podsumowania, do którego serdecznie zapraszamy!

Już w pierwszym meczu tej kolejki mogliśmy zobaczyć walkę o miejsce na podium. Double Team mierzył się z TiM'em i było pewne, że spotkanie to dostarczy nam mnóstwo emocji po zremisowanym pierwszym starciu. Tym razem to Double Team wyglądał lepiej na boisku. Gospodarze szybko objęli dwu bramkowe prowadzenie. TiM odpowiedział kontaktowym trafieniem, ale wtedy Double Team dołożył kolejne dwa trafienia i wszystko wskazywało, że to oni zakończą ten sezon na podium. Druga połowa przyniosła drugie trafienie dla TiM'u ale mimo ciągłych ataków na bramkę rywala, nie udało im się strzelić kolejnych goli. Double Team dzięki tej wygranej zapewnił sobie miejsce na "pudle", ale o kolejności na podium zadecyduje bezpośrednie starcie z Agro-Polem, które zostanie rozegrane w najbliższym czasie. W drugim meczu, pewne mistrzostwa Jogadores grało z Agro-Pol'em, który mógł sobie zapewnić drugie miejsce już po tym spotkaniu. Jogadores było przez większość czasu drużyną częściej przebywającą przy piłce, a Agro-Pol próbował swoich sił w grze z kontry. To przynosiło efekty i dwukrotnie dało im prowadzenie w tym meczu. Jogadores grało swoje i konsekwentnie atakowało bramkę rywali, co również przyniosło efekty. W drugiej połowie strzelili oni drugiego gola, a w końcówce meczu wyszli na prowadzenie. Dowieźli zwycięstwo do końca meczu, czym postawili stempel na wywalczonym tydzień wcześniej mistrzostwie. Po takim rozstrzygnięciu, Agro-Pol o drugie miejsce musi jeszcze powalczyć z Double Team'em, ale o tym już wspominaliśmy. Przejdźmy więc do kolejnych starć. Dwukrotnie w tej kolejce grała Foreigntina 2019. Ich pierwszym rywalem było JDE CFC, które postawiło w tym meczu na grę z kontry. Foreigntina dłużej utrzymywała się przy piłce i taka gra przyniosła efekty. Jeszcze w pierwszej połowie zobaczyliśmy trzy gole ze strony gospodarzy. JDE ruszyło do ataku jeszcze przed przerwą ale nie udało im się pokonać bramkarza rywali. Po przerwie goście coraz częściej atakowali i nękali bramkarza rywali. Niestety żadnej z akcji nie udało im się zamienić na gole. Foreigntina również nie powiększyła swojej zdobyczy bramkowej, ale trzy bramkowe prowadzenie z pierwszej połowy pozwoliło im bezpiecznie grać do samego końca. Drugim rywalem Foreigntiny było FC WS. Obie ekipy narzuciły wysokie tempo w tym spotkaniu, ale to Foreigntina była bliżej zdobycia bramki w pierwszych minutach. Bramkarz FC WS wiele razy jednak uratował swój zespół od straty bramki i to oni objęli prowadzenie. Do przerwy zobaczyliśmy aż cztery gole, z czego trzy z nich wpadło na konto FC WS. Druga połowa pokazała, że nie była to jednak bezpieczna przewaga, ponieważ po dobrej grze, Foreigntina w pewnym momencie doprowadziła do remisu. Do końca meczu zabrakło im jednak trochę koncentracji i FC WS wykorzystało swoją szansę, wygrywając to spotkanie, po strzeleniu kolejnych dwóch goli. W ostatnim meczu tej kolejki ponownie w akcji zobaczyliśmy zawodników JDE CFC. Tym razem ich rywalem była Klubokawiarnia Ursynów, która od samego początku ruszyła do ataku i chciała szybko ustawić mecz pod siebie. Ich ataki nie przynosiły jednak efektów, a skuteczne tego dnia JDE objęło prowadzenie po jednym z kontrataków. Utrzymali oni prowadzenie do przerwy, ale w drugiej części meczu Klubokawiarnia zdołała doprowadzić do remisu i wydawało się, że ich przewaga pozwoli na zdobycie kompletu punktów. Tak ofensywna gra musiała kosztować wiele sił, bo zawodnicy Klubokawiarni zaczęli popełniać coraz więcej błędów. JDE CFC pewnie je wykorzystało, strzelając rywalom w końcówce dwa gole i zgarniając trzy punkty dla siebie. To zwycięstwo pozwoliło im przeskoczyć Klubokawiarnię w tabeli, ale do miejsca gwarantującego utrzymanie zabrakło im jednego punktu.

DOUBLE TEAM 4:2 TIM

Double Team przejął inicjatywę od początku meczu i co chwilę zagrażali bramce rywali. Po kilku minutach udało im się objąć prowadzenie, które szybko przypieczętowali drugą bramką. Był to dość chaotyczny okres gry obu drużyn, ponieważ TiM strzelił gola kontaktowego, ale chwilę później przegrywał już 4:1. Końcówka pierwszej połowy należała do TiM'u, ale był to znacznie spokojniejszy czas na boisku i również nie padła do przerwy już żadna bramka. Na drugą połowę lepiej wyszli goście, ponieważ po kilku akcjach udało im się strzelić drugiego gola. To jak się później okazało było niestety ostatnim trafieniem zespołu TiM. Goście mimo ciągłych prób ataku na bramkę rywala nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Obrona Double Team'u szczelnie broniła dostępu do własnej bramki i nawet strzały z dystansu nie wyrządziły większej szkody gospodarzom.

JOGADORES 3:2 AGRO-POL

Jogadores od samego początku zepchnęło rywali na ich własną połowę i dłużej utrzymywało się przy piłce. Tak ofensywna gra ma jednak swoje wady i Agro-Pol wykorzystał to wyprowadzając w piątej minucie skuteczną kontrę. Długo jednak nie cieszyli się oni prowadzeniem, ponieważ chwilę później konsekwentna gra Jogadores również przyniosła efekty. Pozostała część pierwszej połowy wyglądała bardzo podobnie. Gospodarze rozgrywali bardzo długo swoje ataki, a Agro-Pol czekał na swoje okazje w grze z kontry. Na kolejne gole musieliśmy czekać do drugiej połowy, a wtedy znów kontra gości ponownie dała im prowadzenie. Jogadores nie przestawało jednak realizować swoich założeń taktycznych na to spotkanie i cały czas nękało rywali, wymieniając mnóstwo podań na ich połowie. Wydawało się, że tak dobrze zorganizowana obrona Agro-Polu nie wypuści już wygranej z rąk. Gościom zabrakło jednak trochę do tego, ponieważ Jogadores zdołało wyrównać, a w końcówce zdobyć zwycięskiego gola.

FOREIGNTINA 2019 3:0 JDE CFC

Od początku mogliśmy oglądać dynamiczną grę obu zespołów i mnóstwo akcji zarówno w jedną jak i drugą stronę. Po kilku minutach gry Foreigntina przejęła inicjatywę i oddała kilka strzałów na bramkę rywali, w której świetnie spisywał się bramkarz FC WS, nie po raz ostatni ratując wynik swoim kolegom, tego wieczoru. Niewykorzystane okazje zemściły się na Foreigntinie, ponieważ chwilę później stracili dwie bramki. Udało im się odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, ale FC WS również trafiło do siatki rywali i mogło odpocząć z dwubramkową przewagą. Po przerwie jednak okazało się, że nie jest to wcale wystarczająca przewaga. Foreigntina ruszyła do ataku i przez większość czasu mogliśmy oglądać zawodników gospodarzy pod bramką rywali. Po piętnastu minutach takiej gry, gościom udało się doprowadzić do remisu. Wtedy jednak nastąpiło w ich szeregach rozprężenie i FC WS zaaplikowało rywalom dwa gole, co dało im trzy punkty w ostatnim meczu tego sezonu.

FC WS 5:3 FOREIGNTINA 2019

JDE CFC 3:1 KLUBOKAWIARNIA URSYNÓW

Klubokawiarnia od początku spotkania przejęła inicjatywę i co chwilę próbowała zaskoczyć rywali strzałami z dystansu. Zmasowane ataki zawodników gospodarzy goście jednak nie przynosiły efektów, a zawodnicy JDE byli tego wieczoru bardzo skuteczni. Po kilkunastu minutach dominacji rywali, otrzymali oni swoją szansę i pewnie ją wykorzystali. Klubokawiarnia nie poprzestawała jednak atakować, ale do przerwy wynik już się nie zmienił. Drugą połowę Klubokawiarnia zaczęła równie ofensywnie i w końcu udało im się doprowadzić do wyrównania. Gra również zaczęła się toczyć na bardziej wyrównanym poziomie, ale przez tak wysokie tempo gry, Klubokawiarnia zaczęła popełniać coraz więcej błędów. Dwa z nich pewnie wykorzystali zawodnicy JDE CFC i ostatecznie trzy punkty powędrowały na ich konto.

Serdecznie dziękujemy drużynom za sportowe emocje w amatorskiej lidze na sztucznej trawie.