W drugiej klasie rozgrywkowej Biznesklasy, 5. kolejkę ligowych zmagań rozpoczął mecz Agro - Polu oraz Riverplate. Gospodarze zajmują 4., a goście 9. miejsce w tabeli. Chociaż na faworyta był typowany Agro - Pol, to trzeba przyznać, że Riverplate tanio skóry nie sprzedało. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.
Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem w tym tygodniu była rywalizacja drużyn Plus i FC WS. Był to mecz wicelidera z trzecim zespołem II Biznesklasy. Przed meczem ciężko było wyłonić potencjalnego zwycięzcę. Ostatecznie z tej rywalizacji, to Plus wyszedł zwycięsko, pokonując rywali 3:2.
Następnym meczem tej kolejki była konfrontacja klubów Pijani Brothers oraz Foreigntina. Wynik tego meczu chyba wszystkich zaskoczył. Mianowicie, w tym spotkaniu nie wyłoniono zwycięscy, bo padł bezbramkowy remis. Obydwie drużyny nie umiały trafić do siatki rywala i muszą przygarnąć na swoje konto po jednym punkcie.
Ostatnim meczem tej kolejki było spotkanie lidera z szóstą drużyną. Uszy Pajonka podejmowali TiM. Niekwestionowanym faworytem byli gospodarze, którzy cały mecz podporządkowali sobie i wygrali 2:0. Napewno pozytywnie na morale zespołu podziała zachowanie czystego konta, co w tej lidze nie zdarza się często.
Po tym tygodniu ligowych zmagań, najwięcej strzelonych bramek (9) ma Adrian Relidzyński z FC WS. Najwięcej asyst (6) uzbierał klubowy kolega Adriana - Maciej Hajduk.

AGRO-POL  3:2  RIVER PLATE

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla River Plate, którzy bardzo szybko wyszli na zasłużone prowadzenie. W kolejnych minutach goście starali się iść za ciosem, ale nadziewali się na groźne kontry. Na ich szczęście gospodarzom brakowało celności i nie wykorzystywali swoich szans. Gdy się nie strzela to się traci. Tak też było i w tym przypadku. River Plate sprytnie rozegrali rzut rożny i podwyższyli swoje prowadzenie. Więcej goli w tej połowie już nie obejrzeliśmy i goście na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron Agro-Pol nie co zmodyfikował swoje ustawienie i ruszył do ataku. Bardzo szybko udało im się zdobyć bramkę kontaktową i uwierzyli, że mogą przechylić szalę na swoją korzyść. Kolejne minuty to wymiana ciosów, ale nikt nie potrafił zdobyć bramki. Po kilku minutach takiej gry, znów do głosu doszedł Agro-Pol. W ciągu dwóch minut zdołał zdobyć dwa gole i teraz to on był na prowadzeniu. River Plate rzucili się do odrabiania strat, ale bili głową w dobrze postawiony przez przeciwników mur. Agro-Pol okazał się lepszy o jedną bramkę strzeloną więcej i to on zgarnia komplet punktów.

PLUS  3:2  FC WS

Mecz od samego początku był pod kontrolą gospodarzy, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali groźniejsze sytuacje. Fc Ws starał się grać z kontry, ale ich akcje kończyły się na murze obronnym. Mimo, że Plus miał w tej części gry kilka doskonałych okazji do tego by wyjść na prowadzenie, niestety w pierwszej połowie nie obejrzeliśmy bramek. Drużyny rozstrzelały się za to po zmianie połów. Jako pierwsi celny cios zadali gospodarze. Po tym trafieniu jakby złapali wiatr w żagle, ale to goście zdobyli gola wyrównującego i mecz zaczynał się od nowa. Radość gości nie była zbyt długa, bo Plus szybko znów wyszedł na prowadzenie. Fc Ws nie zamierzali czekać i sto dwadzieścia sekund później znów doprowadzili do remisu. W samej końcówce jeszcze jeden zryw gospodarzy i świetny strzał z dystansu zapewnia im komplet punktów.

PIJANNI BROTHERS  0:0  FOREIGNTINA

To było niezwykle zacięte i wyrównane spotkanie na sztucznej trawie. Obie drużyny od pierwszej minuty ruszyły do przodu i chciały jak najszybciej objąć prowadzenie. Już w pierwszych minutach mieli do tego okazje i jedni i drudzy , jednak strzały był zbyt lekkie i leciały prosto w bramkarza. W kolejnych minutach tempo tego spotkania cały czas rosło. Obie ekipy wyraźnie czuły się co raz lepiej w rozegraniu piłki ale widać było przede wszystkim bardzo duże zaangażowanie w grze obronnej. W drugiej części pierwszej połowy nieco lepiej prezentowali się goście, to oni stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji ,niestety nadal brakowało skuteczności. W drugiej odsłonie obraz gry nie zmieniał się, cały czas toczyłą się gra akcja za akcję .Każda z drużyn naprzemiennie miała swoje lepsze i gorsze fragmenty i przewaga co chwilę się zmieniała.  W końcówce drugiej odsłony zdecydowanie więcej sytuacji mieli niewątpliwie goście jednak strzały nadal był bardzo niecelne. Obie ekipy w całym spotkaniu głównie starały się oddawać strzały z dystansu , które niestety najczęściej leciały daleko od bramki. Spotkanie było na prawdę niezwykle ciekawe i dynamiczne i jedyne czego zabrakło to bramek przez co obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów.

USZY PAJONKA  2:0  TiM

Pierwsze paręnaście minut należało do TiM’u, który przeważał, ale nie potrafił udokumentować tej przewagi, co prawda stwarzali oni okazje bramkowe, ale strzały pozostawiały wiele do życzenia. Gospodarze doszli do głosu dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy, ale dzięki zdecydowaniu w akcjach ofensywnych zdążyli jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonać bramkarza rywali. W drugiej odsłonie spotkanie zmieniło się w typowy mecz walki, oglądaliśmy więcej walki w środku pola niż składnych akcji. Mimo to z biegiem czasu, gospodarze cofali się do coraz głębszej defensywy co dawało więcej miejsca na ofensywne poczynania zespołowi TiM’u. Jednak wciąż brakowało im zdecydowania w ostatniej fazie akcji i nie potrafili wykorzystać żadnej z akcji. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną zespołu Uszy Pajonka 2:0.