Po podziale tabeli II Biznesklasy emocje nie opadały. W pierwszej serii spotkań na sam początek dostaliśmy hit, który mógł jeszcze zadecydować o losach mistrzostwa. Liderujący Plus zmierzył się z Britenet, które musiało wygrać, aby móc jeszcze marzyć o tytule mistrza. Plus jednak prezentuje niesamowicie dobrą i równą formę od początku sezonu. Britenet miał przed sobą bardzo ciężkie zadanie, ale nie mógł sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów. W drugim spotkaniu Agro-Pol podejmował River Plate. Było to spotkanie dwóćh ostatnich zespołów w tabeli, co mogło przynieść ciekawą rywalizację. Emocji nie zabrakło i zobaczyliśmy również mnóstwo goli, ale tylko jedna drużyna była zadowolona z wyniku po czterdziestu minutach gry. W trzecim meczu Pijanni Brothers rywalizowali z TiM'em. Były to kolejne dwie drużyny z grupy Spadkowej, lecz zdecydowanym faworytem spotkania byli Ci pierwsi. Tak naprawdę tylko pojedyncze potknięcie zadecydowało o tym, że Pijanni nie znaleźli się w gronie drużyn walczących o podium. Można powiedzieć, że na deser dostaliśmy jeszcze jedno bardzo ciekawe starcie w tej serii spotkań. Uszy Pajonka grały z FC WS i było to zaległe spotkanie sprzed podziału tabeli, którego niestety nie udało się wcześniej rozegrać. Było to najbardziej zacięte spotkanie w tej kolejce i nikt nie mógł narzekać na brak emocji. Jak potoczyły się wszystkie starcia w II Biznesklasie po podziale tabeli? Po odpowiedź zapraszamy do dalszej części artykułu!
PLUS  5 - 1  BRITENET

Było to niezwykle ważne spotkanie pod kątem walki o mistrzowski tytuł. Obie ekipy przed tym pojedynkiem nadal liczyły się w walce o mistrzowską koronę. Spotkanie od samego początku pod dyktando Plusa, którzy może nie forsował tempa, ale doskonale się ustawiał i regulował tempo gry. Na prowadzenie również szybko wyszli i widać było, że Britenet będzie miał spory problem, by zagrozić przeciwnikowi. Gospodarze co i raz nękali defensywę gości i po kwadransie gry prowadzili już dwoma bramkami. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron Plus nie zmieniał swojej strategii, a przy tym był jeszcze bardziej skuteczny. Szybko wbili przeciwnikom kolejne trzy bramki i już wiadomo było, że tylko kataklizm może im odebrać zwycięstwo. Gościom w końcówce spotkania udało się zdobyć tylko honorowe trafienie. Plus zasłużenie zgarnia komplet punktów.

AGRO-POL  0 - 6  RIVER PLATE

W tym pojedynku ciężko było wskazać faworyta. Od pierwszej minuty bardziej aktywni byli goście, ale długo nie mogli pokonać bramkarza przeciwników, który bronił doskonale. Sztuka ta udała się dopiero po kwadransie gry i River Plate objęli powadzenie, a kilka minut później je podwyższyli i na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron goście nie zwalniali tempa i szybko podwyższyli. Goście na nie wiele pozwalali swoim przeciwnikom, który starał się grać z kontry, jednak te były szybko stopowane. W kolejnych minutach pełna dominacja River Plate, którzy dołożyli jeszcze trzy bramki. Agro-Pol w tym spotkaniu nie był w stanie zbytnio zagrozić przeciwnikom. River Plate zwycięża i zgarnia komplet punktów.

PIJANNI BROTHERS  2 - 1  TIM

W tym spotkaniu nie brakowało emocji do ostatnich minut. Pierwszy gol padł już w 5 minucie za sprawą uderzenia Marcina Witkowskiego. Przez kolejne 11 minut futbolówka, mimo wielu prób, nie wpadała do bramki, co najwyżej odbijała się od jej obramowania. Strzelecką niemoc pomógł przezwyciężyć Borys, który po podaniu od Boguckiego, wyrównał wynik spotkania. Do przerwy było 1:1. W drugiej połowie zarysowała się przewaga gospodarzy. Przypieczętowaniem dominacji była bramka, która padła w 34 minucie, a jej autorem był Michał Żołnowski, który tym golem ustalił wynik meczu na 2:1 dla Brothers.

USZY PAJONKA  3 - 3  FC WS

Ostatnie, zaległe spotkanie przed podziałem tabeli. Uszy Pajonka podejmowały FC WS i to spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie. Zdecydowanie lepiej początek spotkania ułożył się zawodnikom Uszu, którzy już w piątej minucie objęli prowadzenie. Kolejne minuty przyniosły nam bardzo zaciętą i wyrównaną rywalizację. Spotkanie przebiegało na wysokich obrotach, a obie ekipy stwarzały sobie kolejne okazje do zdobycia bramki.Uszy prowadzenie utrzymały aż do czternastej minuty. FC WS po wyrównaniu nie odpuszczało i szukało kolejnego trafienia, ale przed przerwą piłka nie wpadła już do siatki. Drugą połowę lepiej zaczęło FC WS, szybko obejmując prowadzenie. Po kilku minutach goście dołożyli trzecie trafienie, ale chwilę później Uszy ponownie złapały kontakt. Uszy ruszyły do odrabiania strat i na siedem minut przed końcem ponownie na tablicy wyników pojawił się remis. Mimo nerwowej końcówki i wielu okazji z obu stron, remis utrzymał się do końca spotkania i ostatecznie ekipy podzieliły się punktami.