II Biznesklasa ma już za sobą drugą serię spotkań po podziale tabeli. W tej kolejce rozegrane zostały cztery spotkania, a już pierwsze z nich było bardzo istotne w kwestii mistrzostwa. Plus, który zanotował tylko jedną porażkę w tym sezonie podejmował Uszy Pajonka, które były bardzo bojowo nastawione do tego starcia, mając w głowach wygraną właśnie nad Plusem w rundzie zasadniczej, aż 9:1. Uszy potrzebowały kompletu punktów, żeby powalczyć o mistrzostwo i był to ich jedyny cel w tym spotkaniu, na realizację którego, Plus nie chciał pozwolić. W drugim meczu Britenet rywalizowało z FC WS.  Faworytem spotkania byli Ci pierwsi, ale nikt nie mógł tego wskazać jednogłośnie. FC WS pokazało się w tym sezonie z bardzo dobrej strony, przegrywając do tej pory tylko jedno spotkanie. Większość meczów z ich udziałem było bardzo zaciętych i tego również spodziewaliśmy się tym razem. Britenet liczyło jednak na rewanż za porażkę z poprzedniej części sezonu, wszystko więc mogło się zdarzyć. W trzecim meczu Agro-Pol rywalizował z Pijannymi Brothers i było to bardzo wyrównane spotkanie, którego wynik nie był pewny do ostatnich minut, mimo że Pijanni byli stawiani w roli zdecydowanego faworyta. Dokładnie tak samo można opisać ostatnią rywalizację tej kolejki, w której Foreigntina podejmowała River Plate. Pomarańczowi mieli zdecydowaną przewagę nad rywalem w tabeli, który jednak nie zamierzał łatwo oddać zwycięstwa. O tym jak potoczyły się losy wszystkich spotkań dowiecie się w dalszej części naszego podsumowania!

PLUS  3 - 0  USZY PAJONKA

Spotkanie między tymi zespołami było naprawdę wyrównane. Dowodem na to jest fakt, że w pierwszej połowie nie padł ani jeden gol. Jednak po przerwie to gospodarze pokazali się z lepszej strony i wyszli na prowadzenie w 25 minucie dzięki bramce Mateusza Tietza bezpośrednio z rzutu wolnego. Już 2 minuty później Mateusz Tietz wykorzystał błąd bramkarza gości i podwyższył prowadzenie Plusa na 2:0. Kropkę nad i postawił w 33 minucie Jan Pobocha ustalając wynik spotkania na 3:0 dla gospodarzy.

BRITENET  5 - 1  FC WS

To spotkanie było nad wyraz emocjonujące. Pierwsza połowa nabrała rumieńców dopiero 4 minuty przed przerwą, kiedy Hubert Dygas umieszcza piłkę w siatce rywali i wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. Drugiego gola dla Britenetu w 18 minucie również zdobył Hubert Dygas. Tuż przed gwizdkiem arbitra na przerwę, bramkę kontaktową dla FC WS zdobył Adrian Relidzyński. W drugiej połowie emocji było jeszcze więcej. Najpierw w 24 minucie gola na 3:1 zdobył Bartosz Cąkała, dwie minuty później karnego przestrzelił Paweł Sobczak, a w 33 minucie z boiska został wyrzucony Bartosz Chwieduk. Kilka minut przed końcem meczu padły jeszcze dwa gole. Najpierw do siatki rywala, po raz trzeci w tym meczu, trafił Hubert Dygas, a ostatni gwóźdź do trumny wbił w 38 minucie Przemysław Szczypiński. Wynik tego spotkania to 5:1 dla Britenetu.

AGRO-POL  2 - 3  PIJANNI BROTHERS

Od początku spotkania obydwie strony miały okazje na wyjście na prowadzenie. Jednak skuteczniejsi okazali się goście, którzy strzelili pierwszego gola w 13 minucie, po indywidualnej akcji Marcina Witkowskiego. Tuż przed gwizdkiem na przerwę bramkę na 2:0 dołożył Łukasz Komar. Gospodarze na drugą część spotkania wyszli o wiele bardziej zmotywowani niż na pierwszą. W 24 minucie zdobyli gola kontaktowego, którego zdobył strzałem z jedenastki Filip Musiał. Wyrównanie nadeszło w 31 minucie za sprawą świetnej indywidualnej akcji Filipa Musiała. Na nieszczęście Agro - Polu, ostatnie słowo w tym meczu należało do Pijannych Brothers, których uderzenie odbiło się od defensora gospodarzy i wpadło do siatki. Wynik tego spotkania to 3:2 dla Brothers.

FOREIGNTINA  3 - 2  RIVER PLATE

Pierwsza część tego spotkania była naprawdę wyrównana. Obydwie strony konstruowały ataki, lecz nic z nich nie wynikało. Pierwszy gol padł tuż przed przerwą. Bramkę do szatni zdobył w 20 minucie Damian Nowacki, tym samym dając prowadzenie gościom. Mecz bardziej rozkręcił się w drugiej połowie. W 31 minucie do remisu doprowadził Neil Riley. River Plate był jednak bardzo zmotywowany do zgarnięcia 3 punktów w tej konfrontacji, toteż w 34 minucie Damian Nowacki ponownie daje prowadzenie gościom. Foreigntina nie zamierzała odpuszczać i pełni nadziei na odwrócenie losów meczu rzucili się do ataku. Efektem tego jest zdobycie gola na remis w 36 minucie przez Estebana Davalosa. Mecz trwał dalej i gospodarze zdążyli zdobyć jeszcze jedną bramkę - w 40 minucie Neil Riley ustala wynik meczu na 3:2 dla Foreigntiny.