Biznesklasa II

Na początek zmagań w IV kolejce rozgrywek II BIZNESKLASy spotkały się drużyny AGRO-POl oraz USZY PAJONKA. Od początku było to niezwykle zacięte i wyrównane spotkanie. Obie drużyny prezentował na prawdę wysoki poziom piłkarski i zapewniły wielkie emocje od pierwszej do ostatniej minuty. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się zawodnicy USZU PAJONKA , który pomimo kilku dużych błędów zdołali zgarnąć komplet punktów w tym pojedynku. Dzięki temu zwycięstwu USZY PAJONKA wskoczyły na 2 miejsce w tabeli i wszystko wskazuje na to, że będą walczyć o awans do najlepszej czwórki ligi a może nawet o awans do I BIZNESKLASY. W kolejnym pojedynku naprzeciw siebie stanęły siódemki piłkarskie PLUSa i TIMu . Od początku było to dosyć spokojne i wyrównane spotkanie. Obie ekipy starały się spokojnie rozgrywać piłkę i nie forsowały zbytnio tempa. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście jednak stało się to dopiero w 22 minucie po indywidualnej akcji Michała Musioła. PLUS odpowiedział już na początku drugiej połowy jednak nie poszedł za ciosem pomimo kilku świetnych okazji. TIM w drugiej odsłonie grał dosyć chaotycznie jednak pomimo tego potrafił stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika. OStatecznie piłka nie chciała jednak znaleźć drogi do bramki i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.Kolejny pojedynek to spotkanie BRITENET z liderem ligi czyli FC WS. OD początku goście prezentowali się zdecydowanie lepiej i narzucili swój styl gry. BRITENET miał spore problemy z dłuższym rozegraniem piłki przez co sytuacja bramkowych miał jak na lekarstwo. FC WS grał konsekwentnie od pierwszej do ostatniej minuty, dobrze i dokładnie rozgrywali piłkę dzięki czemu wygrali w pełni zasłużenie 4:0. Na zakończenie zmagań w II Biznesklasie spotkali się PIJANNI BROTHERS oraz RIVER PLATE . Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy , którzy stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych i zdecydowanie lepiej rozgrywali piłkę. RIVER PLATE obudziło się dopiero w drugiej połowie i udało im się nawet zdobyć bramkę kontaktową jednak po tym trafieniu ruszyli zbyt entuzjastycznie do przodu, tracili zbyt wiele piłek po niedokładnych podaniach co bezlitośnie wykorzystywali PIJANNI BROTHERS punktując ich 5:1 i zdobywają pierwsze punkty w tym sezonie. Tabela ligowa w II BiznesKlasie jest dosyć wyrównana a przed nami jeszcze wiele spotkań tak więc cięzko na ten moment prognozować rozkład sił w rundzie finałowej jednak jak narazie najlepszą formę prezentują niewątpliwie ekipy FC WS oraz USZU PAJONKA .

Spotkanie między AGRO-POL’em, a PIJANNI BROTHERS otworzyło trzecią serie gier w II BIZNESKLASIE. Przed meczem oba zespoły rozegrały po jednym spotkaniu, lecz żadnemu z nich nie udało się zdobyć choćby punktu, dlatego próżno było szukać faworyta przed początkiem spotkania. Od pierwszych minut tego starcia przeważał AGRO-POL, czego skutkiem było zdobycie trzech bramek, a stracenie zaledwie jednej, lecz goście nie odstawali tak bardzo od rywali. Za to w drugiej odsłonie meczu, gospodarze położyli na łopatkach rywali, strzelając im aż sześć bramek, zespół PiJANNI BROTHERS było stać jedynie na zdobycie trzech honorowych bramek w końcówce. W następnym meczu spotkały się zespoły BRITENET’u i TiM’u. Ten pierwszy po dwóch spotkaniach miał na koncie trzy punkty, za to TiM po jednym spotkaniu zamykał ligową tabele. Przechodząc do samego spotkania, które rozkręciło się dopiero w samej końcówce, wtedy to Tim wyszedł na prowadzenie, lecz ich radość nie trwałą zbyt długo bo już chwile potem na tablicy widniał wynik 1:1. Po zmianie stron obejrzeliśmy dwie wspaniałe bramki zawodników gości i mimo straty bramki w końcówce udało im się utrzymać prowadzenie i pokonać BRITENET 2:3. Kolejny pojedynek to starcie PLUS’a z zespołem USZY PAJONKA, o ile przed meczem zdecydowanym faworytem był zespół gospodarzy, przewodzący w tabeli z kompletem punktów to końcowy wynik był zupełnie inny. Goście od samego początku narzucili rywalom wysokie tempo, a już w trzeciej minucie po raz pierwszy pokonali bramkarza rywali, do przerwy zrobili to jeszcze trzy razy, a po zmianie stron dołożyli jeszcze pięć bramek. PLUS w pierwszej połowie kompletnie nie istniał, w drugiej odsłonie meczu sytuacja nie uległa zmianie, było ich stać jedynie na honorowe trafienie w ostatnich minutach. Nie lada niespodzianką był wynik ostatniego starcia w tej kolejce pomiędzy FC WS, a FOREIGNTINA. O ile pierwsza połówka była dość spokojna, gdyż zakończyła się remisem 1:1, o tyle druga część meczu toczyła się w charakterze wymiany cios za cios, w której na każda bramkę gości, FC WS błyskawicznie odpowiadał. FOREIGNTINA czterokrotnie wychodziła na prowadzenie, a mimo to nie udało jej się odnieść zwycięstwa. Walka do samego końca opłaciła się zawodnikom gospodarzy, gdyż to właśnie w ostatniej minucie spotkania ich zawodnik doprowadził do remisu 4:4, dając tym samym swojemu zespołowi prowadzenie w ligowej tabeli. Tuż za nimi ze stratą jednego punktu jest PLUS, ligową tabele zamykają PIJANNI BROTHERS, którzy jako jedyni nie zdobyli jeszcze choćby jednego oczka.

Zmagania w ramach rozgrywek II BIZNESKLASY rozpoczęliśmy od niezwykle ciekawego pojedynku AGRO-POL vs PLUS. Początek tego spotkania był niezwykle wyrównany, obie drużyny starały się spokojnie rozgrywać piłkę i nie forsowały zbytnio tempa tego pojedynku. Na pierwszą bramkę musieliśmy poczekać aż do 12 minuty kiedy to wynik spotkania otworzył Dominik Buczek. W pierwszej odsłonie mieliśmy jeszcze kilka niezłych okazji na bramki jednak obu drużynom brakowało spokoju w wykończeniu. Prawdziwy grad bramek przyszedł jednak w drugiej odsłonie, najpierw AGRO-POl bardzo szybko wyrównał jednak z minuty na minutę widać było , że opada z sił a co raz większą przewagę mieli goście. Do 33 minuty AGRO-POL walczył jednak dzielnie i był bliski remisu jednak w samej końcówce PLUS wrzucił wyższy bieg i odjechał przeciwnikowi wygrywając aż 5:2 i zgarniając komplet punktów .
W kolejnym pojedynku naprzeciw siebie stanęły dwie niezwykle doświadczone drużyny - BRITENET oraz USZY PAJONKA. Ci drudzy po wielu latach walki w rozgrywkach weekendowych postanowili dołączyć do Ligi w tygodniu wieczorami lecz jak narazie startu sezonu Jesiennego nie mogą zaliczyć do udanych. W tym spotkaniu na prawdę sporo się działo, dużo walki, fauli ale również wiele pięknych akcji i bramek. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gospodarzy , ktorzy rozpoczęli strzelanie już w 3 minucie i nie zwalniali tempa dokładając jeszcze 3 bramki w pierwszej odsłonie przy tylko jednej USZU PAJONKA. W drugiej połowie co raz częściej do głosu dochodzili natomiast goście i z minuty na minutę grali co raz lepiej. BRITENET był jednak dobrze zorganizowany w defensywie przez co ciężko było się gościom przebić pod bramkę przeciwnika. USZY walczyły jednak niezwykle ambitnie i niewiele brakowało aby zdołały wyrównać wynik tego spotkania i wyrwać przeciwnikowi punkty jednak zabrakło im po prostu czasu i ostatecznie to BRITENET zgarnął pełną pulę wygrywająć 4:3.
Na zakończenie zmagań w II BIZNESKLASIE spotkały się ekipy FC WS oraz RIVER PLATE . Gospodarze od początku spotkania jak i tego sezonu pokazują , że marzy im się powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Od początku tego pojedynku to FC WS był stroną przeważająca i już w 5 minucie prowadził 2:0 . RIVER PLATE zdołało szybko odpowiedzieć jednak FC WS nadal było niezwykle groźne i nie zamierzało zwalniać tempa. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:2 jednak w drugiej odsłonie wyraźnie wrzucili wyższy bieg i strzelali bramkę za bramką . RIVER PLATE walczyło jak mogło jednak było tego dnia wyraźnie słabsze od przeciwnika i musiało uznać wyższość FC WS.

W minionym tygodniu rozegraliśmy wszystkie cztery niesamowite pojedynki na poziomie II BIZNESKLASY. Na pierwszy ogień poszedł mecz BRITNET vs PLUS czyli dwóch spadkowiczów z I BIZNESKLASY. Spotkanie było niezwykle zacięte i wyrównane jednak nieco lepiej prezentowali się zawodnicy gości . PLUS był przede wszystkim skuteczniejszy a świetne zawody rozgrywał Jan Pobocha , ktory napędzał większość akcji ofensywnych swojego zespołu. Dobra dyspozycja Jana Pobochy oraz całej drużyny zaowocowała pewnym zwycięstwem 3:1. W kolejnym pojedynku na sztucznej trawie FC WS podejmowało PIJANNI BROTHERS. Obie drużyny to niezwykle solidne i doświadczone marki . Początek spotkania zdecydowanie lepszy mieli goście , którzy objęli prowadzenie już w 4 minucie . Z każdą chwilą FC WS rozkręcało się jednak i grało co raz lepiej co w końcu w 14 minucie przyniosło bramkę wyrównującą Adriana Relidzyńskiego. Napastnik FC WS był tego dnia w naprawdę wyśmienitej formie ponieważ jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie swojej drużyny a tuż po zmianie stron skompletował hat-tricka. PIJANNI BROTHERS walczyli do samego końca jednak tylko raz udało im się pokonać bramkarza FC WS i tym razem trzy punkty zgarnęli gospodarze. Niezwykle ciekawie zapowiadał się pojedynek FOREIGNTINA vs USZY PAJONKA. Gospodarze , którzy są w trakcie przebudowy składu na inaugurację trafili na mistrza III LIGI Sezonu Wakacyjnego. Spotkanie od początku było niezwykle zacięte i wyrównane obie ekipy walczyły o każdą piłkę. Świetnie ten mecz rozpoczęli goście , którzy już w 5 minucie po bramce Piotra Bogackiego objęli prowadzenie. Kolejne minuty nie przynosiły nam bramek jednak emocji i sytuacji nie brakowało. Dopiero w 31 minucie Will Bland zdołał wyrównać wynik spotkania i jak się okazało chwilę później zapewnił tym samym swojej drużynie jeden punkt. Na zakończenie zmagań w III BIZNESKLASIE do walki na murawie Estadio De Ubocze stanęły TIM i RIVER PLATE. Od początku było to dosyć dynamiczne i ciekaw spotkanie jednak obie drużyny grały dosyć chaotycznie , sporo niedokładności i niewymuszonych błędów spowodowały , że początkowo brakowało klarownych sytuacji strzeleckich. Dopiero w drugiej odsłonie to RIVER PLATE poukładało swoją grę i stwarzało sobie co raz częściej groźne sytuacje a jedną z nich w 25 minucie wykorzystał Dominik Wojdak . RIVER PLATE poszło za ciosem i już minutę później było 2:0. TIM walczył jednak brakowało im tego dnia jakości przez co to RIVER PLATE w pełni zasłużenie zgarnęło komplet punktów.

Sezon wiosenny w II BIZNESKLASIE stał na najwyższym poziomie, za sprawą drużyn, które co tydzień dawały z siebie wszystko. Codziennie widzieliśmy jak zawodnicy zostawiają na boisku swoje zdrowie. Z rozgrywek zapamiętamy wiele emocjonujących starć oraz walki o tytuł do ostatniego spotkania. W rozgrywkach wiosennych byliśmy świadkami wielu nietuzinkowych zagrań oraz walki do ostatnich minut.